Fot. Jarosław Zuzia
Moja artystyczna przygoda zaczęła się, kiedy natrafiłem do Magazynu Polski Traker do audycji Radio Truck, która była nadawana w nocy z piątku na sobotę w radiowej Jedynce przez redaktora Mariana Leśniewskiego. Inną ważną dla mnie audycja był blok radiowy Jerzego Głuszyka z muzyką country. Tam usłyszałem pierwszy raz T. Szweda w piosence Poradnik Początkującego Kierowcy. Jak szybko się okazało to był przełom w moim życiu i… zacząłem pisać.
Przez pierwsze lata były to wiersze, chociaż nigdy wcześniej nie chciałem pisać wierszy, a bardziej teksty piosenek, nadawać im określony później rytm. Jako samouk z pasji zacząłem poznawać muzyczne tajemnice i próbować swoich sił w komponowaniu. Moją największą inspiracją zawsze była muzyka country, zwłaszcza tacy prekursorzy, jak, choćby Lonstar Band, Cezary Makiewicz& Kontersi, Grupy Babsztyl znaną z takich piosenek jak Hej przyjaciele zostańcie ze mną, Kiedy Góral umiera lub o Kochasiu, który poszedł w siną dal, czy uwielbianego Andrzeja Sikorowskiego.
W moim odtwarzaczu z zagranicznych artystów można było usłyszeć takich wokalistów, jak m.in. jak Joohny Cash, John Dever, Bob Dylan lub Joan Bae. Z poetyckich sukcesów, które mogę wymienić to na pewno wydanie debiutanckiego tomiku , następnie w Maju 2014 ukazuje się mój debiutancki tomik Nie wiem dlaczego wydany przez wydawnictwo Miniatura. W roku 2016, dzięki współpracy z Joasią Pawlik, Pauliną Owczarek i Ernestem Ogórkiem. Dzięki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, powstaje projekt koncertu Nie wasz się z moimi tekstami i z muzyką. Przy udziale aktora Pawła Tomaszewskiego .
tomik pt. „Nie wiem dlaczego”, Miniatura Kraków 2014,
tomik pt. „Jestem takim samym człowiekiem”, E- bookowo Będzin 2016,
tomik/śpiewnik pt. „Przecież świat nie jest taki”, E-bookowo Będzin 2018.
tomik/śpiewnik pt. „To Po prostu mój świat Moje piosenki” E-bookowo Będzin 2021
tomik/ Poezja naszych dni Tom 4” Borgis Warszawa 2021
tomik/ Poezja naszych dni Tom 5” Borgis Warszawa 2022