Kilka słów o mnie…

Fot. Jarosław Zuzia

Moja artystyczna przygoda zaczęła się, kiedy natrafiłem do Magazynu Polski Traker do audycji  Radio Truck, która była nadawana w nocy z piątku na sobotę w radiowej Jedynce przez redaktora  Mariana Leśniewskiego. Inną ważną dla mnie audycja był blok radiowy Jerzego Głuszyka z muzyką country. Tam usłyszałem  pierwszy raz T. Szweda w piosence Poradnik Początkującego Kierowcy. Jak szybko  się okazało to był przełom w moim życiu i… zacząłem pisać.

Przez pierwsze lata były to wiersze, chociaż nigdy wcześniej nie chciałem pisać wierszy, a bardziej teksty piosenek, nadawać im określony później rytm. Jako samouk z pasji zacząłem poznawać muzyczne tajemnice i próbować swoich sił w komponowaniu. Moją największą inspiracją zawsze była muzyka country, zwłaszcza tacy prekursorzy, jak, choćby Lonstar Band, Cezary Makiewicz& Kontersi, Grupy Babsztyl znaną z takich piosenek jak Hej przyjaciele zostańcie ze mną, Kiedy  Góral umiera lub oKochasiu, który poszedł w siną dal, czy uwielbianego Andrzeja Sikorowskiego.

W moim odtwarzaczu z zagranicznych artystów można było usłyszeć takich wokalistów, jak m.in. jak Joohny Cash, John Dever, Bob Dylan lub Joan Bae. Z poetyckich sukcesów, które mogę wymienić to na pewno wydanie debiutanckiego tomiku , następnie w Maju 2014 ukazuje się mój debiutancki tomik Nie wiem dlaczego wydany przez wydawnictwo Miniatura. W roku 2016, dzięki współpracy z Joasią Pawlik, Pauliną Owczarek i Ernestem Ogórkiem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, powstaje   projekt koncertu Nie wasz się z moimi tekstami i z muzyką. Przy udziale aktora Pawła Tomaszewskiego .

W tym samy roku ukazuje się mój trzeci tomik pt. Jestem Takim samym Człowiekiem. Nakładem wydawnictwa E-Bukoowo.  A dwa lata później pojawia się tomik/śpiewnik Przecież świat nie jest taki.